Установки приймання молока
Основне завдання установки полягає у видаленні розчиненого повітря з молока, у контролі спорожнення молоковозів таким чином, щоб не відбувалося проникнення повітря в молоко, у вимірі об’єму та температури молока, що приймається, і температури молока від установки приймання до ємностей зберігання.
У сирому молоці, що доставляється з ферм, найчастіше міститься в середньому більше 6,2% газу за обсягом, що складається з кисню (близько 0,5%), азоту (близько 1,3%) та двоокису вуглецю (близько 4,4%) .
Ця газова суміш/розчинене повітря часто призводять до неточності об’ємного вимірювання молока, утворення накипу на поверхнях нагрівання в пастеризаторах, зниження ефективності знежирення молока в сепараторах, втрати точності в автоматичних нормалізаторах в потоці, концентрації повітря в вершках (викликаючи неточну нормалізацію по жирності ), утворення накипу в нагрівачах вершків, передчасного збивання олії, що призводить до зменшення виходу продукту, прилипання вільного жиру до кришок упаковок, зниження стабільності кисломолочних продуктів (видавлювання сироватки). Застосовуються різні методи деаерації для запобігання таким небажаним ефектам, що впливають на виробництво та якість молочних продуктів.
Установка приймання компанії ТЭСМО-М проводиться усунення такого несприятливого впливу.
Модуль побудований на єдиній рамі нержавіючої сталі та складається з наступних основних компонентів:
- Пластинчастий теплообмінник (може встановлюватись на якійсь відстані від деаератора та насоса)
- Приймальний танк/деаератор
- Насос перекачування молока, труби та фітинги
- Фільтр грубої очистки у вхідному отворі
- Система контролю температури
- Система збору даних (дата, час, код, літри/вага, температура).
Вихідні отвори молоковоза приєднуються до входів установки. Входи повинні знаходитися нижче за вихідні отвори молоковоза. Молоко самопливом потрапляє в приймальний танк/деаератор до досягнення верхнього рівня. Після цього включається насос і перекачує молоко через пластинчастий теплообмінник (охолоджувач), що має необхідну продуктивність. Вакуум, що утворився завдяки роботі насоса, забезпечує достатнє всмоктування з молоковозу до повного випорожнення. При досягненні нижнього рівня насос відключається з метою запобігання попаданню повітря в молоко. Темп спорожнення молоковоза контролюється рівнемірами в приймальному танку/деаераторі. Температура вимірюється в деаератор і після охолоджувача як документація прийнятої партії молока і температури молока, що надходять в танки зберігання. У системі автоматизації передбачено повний контроль температури та витрати. Для вимірювання кількості молока на кожній лінії приймання встановлюється лічильник/витратомір. Виміряний обсяг молока реєструється у системі метричної автоматизації.
Програма приймання русифікована. Для зчитування штрих-коду на ТТН поставляється сканер.
Модуль може поставлятися з вакуумним насосом для випадків, коли потрібно відкачування через верхні люки молоковозів або бідонів.
Насос, клапани та пластинчастий теплообмінник виробництва компанії AlfaLaval або аналог.
Датчики рівня та витратомір виробництва компанії Endress + Hauser або аналог.
Загальні характеристики:
Продуктивність по прийманню молока: 15 000 до 100 000 л/год
Температура молока на вході: 20ºC
Температура молока на виході з охолоджувача: 4-6ºC
Температура крижаної води: 3°C
Витрата крижаної води: 15 000 – 60 000 л/час при давлении 2 бара
Рабочий объём | 12 |
---|---|
Направление вращения | прямой |